مقاومت راه پیروزی اقتصادی بر تحریم‌هاست/ دشمن درصدد بی‌معنا جلوه دادن دین است

خبرگزاری ایسنا

آیت الله «محمدرضا ناصری» در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به رابطه انسان و خدا که رابطه عبد و معبود است، اظهار کرد: انسانها بیهوده آفریده نشده اند و خلقت انسان هدفمند است و زیرا خداوند متعال حکیم است و حکیم، کار بیهوده انجام نمی دهد.

وی عنوان کرد: هر حرکتی که در دنیا مشاهده می شود، همه با حکمت است و نشانه قدرت خداوند متعال است و همه ما و همه موجودات همه مخلوق خدا و وابسته به خدا هستیم و فطرت ما اینگونه نیست که بر خلاف فطرت خدایی خود حرکت کنیم.

ناصری افزود: اگر شیطان ها و شیطان صفت ها می خواهند ما را از راه خدا خارج و انسان را با ابزار مادی مقایسه کنند، هدف خدا به کمال رساندن انسان است.

وی با بیان اینکه همه ما وابسته به خدا هستیم و نمی توانیم از خدا دور باشیم و اگر کسانی بخواهند خلاف این عمل کنند، آنها بر خلاف فطرت و طبیعت انسان و بر خلاف برنامه های الهی و بر خلاف سبک زندگی انسانی و اسلامی رفتار می کنند.

ناصری تاکید کرد: سفارش به تقوا نیز برای این است که ما ارتباط خود را با خدا داشته باشیم و فریب نخوریم و هوا و هوس ها، حیوان صفتی و غیره باعث نشود که از راه خدا و کمال و فرشتگان جدا بکند.

وی عنوان کرد: انسان باید خود را بشناسد زیرا اگر انسان خود را شناخت، خدای خود را خواهد شناخت و باید تلاش کنیم به واسطه گناه و معصیت خود را از خدا دور نکنیم و روند کمال را رها نکنیم و وسیله دست شیاطین نشویم و بدانیم هر مشکلی بخواهد حل شود، راه حل آن دست خداست.

امام جمعه یزد تاکید کرد: دنیا و آخرت، کار و ثروت، اولاد و موقعیت اجتماعی و هر آنچه که آرزو داریم باید از خدا بخواهیم و اطمینان داشته باشیم که هیچ جنبده ای در زمین وجود ندارد الا اینکه روزی او دست خداست و هیچ موجودی از سیطره قدرت خداوند متعال خارج نیست.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اگر به فکر بندگان خدا باشیم، خدا به فکر ما خواهد بود، افزود: برخی سوء ظن به خدا داریم و قبول نداریم که خداوند روزی رسان است در حالی که اگر انفاق کنیم، به مردم کمک کنیم، وجوه شرعی خود را پرداخت کنیم، صدقه بدهیم، خداوند چندین برابر به ما خواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه خدا روزی رسان است و باید به او توکل کنیم، عنوان کرد: توصیه من این است معنویت خود را کامل کنید و نور خدا بر قلب خود بتابانید و توکل واقعی داشته باشید.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کشور ما با انقلاب کرامت پیدا کرد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما مقدمه انقلاب حضرت مهدی (عج) و شروع حرکت است.

وی عنوان کرد: انقلاب ما یک انقلاب مادی نیست و بیداری در انسانها را به عنوان یک هدف مهم دنبال می کند.

خطیب جمعه یزد تاکید کرد: انقلاب ما همه کشورها و مذاهب را به خود آورده و راهی پیش روی همه نسل های آینده گذاشته به همین دلیل دشمن تلاش کرده تا از طریق دروغ پردازی، کوچک جلوه دادن کارها، سبک شمردن مقدسات، دست و پاگیر بودن دین مردم را از مسیر اسلام و انقلاب دور کند و هدف این است که با کوچکترین مسئله اقتصادی، نسبت به همه چیز معترض شوند.

وی تصریح کرد: مسئولان فعلی ما مومن و معتقد است و اطمینان داریم که برای خدا کار می کند اما دسیسه هایی وجود دارد و باید مقاومت کنیم تا این موضوع را به سرمنزل مقصود برسانیم.

ناصری با تاکید بر اینکه نباید به انقلاب نگاه مادی داشته باشیم، افزود: باید مقاومت کنیم و اطمینان داشته باشیم که این سختی ها سپری خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اولین برداشت ما از انقلاب اسلامی این است که در مسیر رشد دنیا و آخرت قدم برداریم، افزود: باید با شجاعت و با هواداری از یکدیگر، مسیر هدایت را طی کنیم و اکنون نیز به همت مردم، با خون شهدا و با حضور علما ایستادگی کرده ایم و اطمینان داشته باشید که دشمن نفس های آخر را می کشد.

وی با دعوت نمازگزاران به ایستادگی تصریح کرد: با خدا معامله کنید و اطمینان داشته باشید در این معامله ضرر نخواهید کرد.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله حجاب و تربیت فرزند به عنوان برخی ویژگی های زنان برجسته و شاخص است، افزود: ایمان به خدا و اعتقاد به خدا همه ابعاد زندگی بشر را تقویت می کند و بسیاری از زنان با حجاب در جامعه ما زنانی موفق هستند.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن روز سوم خرداد بیان کرد: این فتح، فتحی بزرگ و نقطه عطف انقلاب اسلامی است.

مقاومت راه پیروزی اقتصادی بر تحریم‌هاست/ دشمن درصدد بی‌معنا جلوه دادن دین است