استاندار یزد: صرفه‌جویی در مصرف گاز، اولویت واحدهای تولیدی و اصناف باشد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، مهران فاطمی روز شنبه در جلسه فوق‌العاده ستاد مدیریت بحران استان افزود: مدیریت سریع و صحیح مصرف انرژی گاز به دلیل سردی هوا و تقاضای مصرف بیشتر باید به جد توسط اقشار مختلف، صنایع و اصناف اعمال شود.

وی با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها، نهادهای نظامی و انتظامی، مدارس و اماکن عمومی باید دمای خود را در حالت آسایش یعنی ۱۸ درجه قرار دهند ادامه داد: برای جلوگیری از هرگونه مشکل باید کاهش مصرف گاز توسط  شهروندان، اصناف و واحدهای تولیدی جدی گرفته شود.

استاندار یزد با اشاره به اینکه مسئولان برای جلوگیری از قطعی گاز برنامه‌ریزی و اقدام مناسب داشته باشند تصریح کرد: مدیران برای کاهش سهمیه گاز صنایع باید هر واحدی را متناسب با ظرفیت آن مدنظر داده و نسبت به مدیریت مصرف گاز آن اقدام کنند.

فاطمی خاطرنشان کرد: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی نسبت به تمهیدات لازم برای تامین سوخت جایگزین برای دامداران، گلخانه‌ها و مرغداری‌ها اقدام کند و همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت تدابیر لازم برای پشتیبانی از نانوایان و واحدهای صنعتی و تولیدی را در دستور کار قرار دهد.

با توجه به کاهش نسبی دما در کل کشور مصارف گاز به شکل قابل توجهی در همه کشور افزایش یافته و در استان یزد افزایش ۶ درصدی مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری وجود دارد.

استاندار یزد: صرفه‌جویی در مصرف گاز، اولویت واحدهای تولیدی و اصناف باشد