رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی معرفی شد

خبرگزاری ایسنا

سرپرست سابق سازمان صمت استان طی سخنانی در این جلسه اظهار کرد: در اوایل انقلاب اکثر تجّار ما وارد کننده بودند و تخصصی در صادرات نداشتند اما به برکت انقلاب و رهنمودهای امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب اکنون کشور با صادرات غیر نفتی اداره می‌شود.

غلامعلی راستی ادامه داد: در اوایل انقلاب به صادرات ۴ میلیارد دلاری افتخار می‌کردیم اما اکنون نزدیک به ۴۵ میلیارد دلار صادرات داریم.

وی افزود: اکنون در استان ما ۵۴ شهرک صنعتی با بیش از ۲ هزار واحد صنعتی فعال وجود دارد و با احتساب ۲۸۰۰ واحد صنعتی خارج از شهرک ها جمعا ۴۸۰۰ واحد صنعتی در استان وجود دارد. 

سرپرست سابق سازمان صمت استان گفت: در بخش معدن استان ما رتبه اول ذخایر معدنی را دارد و علاوه بر مس سونگون، طلای اندریان در صورت راه اندازی واحد نفلین سینیت سراب، علاوه بر حل مشکل اشتغال، مواد اولیه تولید آلومینیوم و تامین نیاز سیمان در استان نیز  حل خواهد شد.

وی افزود: اتاق بازرگانی تبریز به‌عنوان اولین اتاق ایران ۱۴ هزار کارت بازرگانی صادر کرده است و اکنون ۸ هزار کارت فعال وجود دارد و باید توجه ویژه ای به ظرفیت بالای تجار تبریزی شود.

راستی همچنین گفت: اکنون ۱۴۸ هزار  واحد صنفی فعال و ۳۸۰ اتحادیه صنفی در استان وجود دارد که در تمامی مناسبات ها مخصوصا در ایام کرونا بازاریان و اصناف نهایت همراهی خود را انجام داده اند.

رئیس جدید سازمان صمت استان نیز طی سخنانی گفت: امروز افتخار نوکری مردم و صنعت‌گران آذربایجان شرقی بر گردن من انداخته شد و من پشتیبانی و حمایت از تولید را وظیفه خودم می‌دانم.

به گزارش ایسنا، صابر پرنیان ادامه داد: ما با از بین بردن نگاه جزیره‌ای  اجازه نخواهیم داد هیچ مانعی بر راه کسب و کار مشروع استان ایجاد شود و وظیفه ما تسهیل‌گری در بخش تولید و صنعت است.

رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی معرفی شد