اتخاذ تدابیر و پیش‌بینی‌های لازم برای تامین کالای شب عید و ماه رمضان

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش بعدازظهر پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، محمد مخبر در دیدار و گفت و گو با مدیران عامل فروشگاه های زنجیره‌ای کشور، گفت: ضرورت دارد که از هم اکنون پیش‌بینی‌های لازم برای تامین نیازهای شب عید و ماه مبارک رمضان انجام شود.

مخبر با بیان اینکه فروشگاه های زنجیره‌ای که برنامه های توسعه ای خود را با فعالیت در کشورهای همسایه تقویت کنند، از سوی دولت مورد حمایت قرار می‌گیرند، اظهار داشت: ارتباط دو سویه و مستمر میان دولت و نمایندگان فروشگاه های زنجیره ای می تواند به رفع مشکلات این فروشگاه ها کمک کند و به دولت نیز این امکان را می دهد که از ظرفیت این فروشگاه ها برای خدمات‌دهی هرچه بیشتر به مردم استفاده کند.

معاون اول رییس جمهوری همچنین بر لزوم استفاده از بستر فضای مجازی، فروش آنلاین و امکانات دیجیتال برای ارائه خدمات به مردم تاکید کرد و اظهار داشت: یکی دیگر از کارهای مهمی که باید در خصوص آن پیگیری لازم صورت بگیرد، تشکیل شرکت خدمات لجستیک است چرا که این موضوع دارای ابعاد مهم و مختلفی است لذا نباید از آن غفلت کرد.

وی از مدیران عامل فروشگاه های زنجیره‌ای خواست با تعیین ساز و کار مشخص، از کسب و کارها و فروشگاه های کوچک و سنتی در محدوده فعالیت خود حمایت کنند و با استفاده از ظرفیت آنها، خدمت رسانی به مردم را گسترش دهند.

معاون اول رییس جمهور همچنین به مدیران فروشگاه های زنجیره ای پیشنهاد داد با استفاده از ظرفیت شبکه بانکی کشور و ارائه تسهیلات با سود مناسب، امکان خرید با استفاده از کارت های اعتباری را برای مردم فراهم کنند به گونه‌ای که مردم بتوانند اقساط تسهیلات کارت های اعتباری را به صورت بلند مدت پرداخت کنند.

در این جلسه مدیران عامل فروشگاه های زنجیره‌ای نیز ضمن بیان دیدگاه ها و نظرات خود، پیشنهاداتی را در راستای تسهیل عرضه کالا به مردم مطرح و بر استفاده از ظرفیت اقتصاد دیجیتال، حذف واسطه‌ها، هوشمند کردن امور بازرسی و نظارتی، حفظ شأن مردم و اصلاح نظام توزیع کالا تاکید کردند.

اتخاذ تدابیر و پیش‌بینی‌های لازم برای تامین کالای شب عید و ماه رمضان