تیم مذاکره کننده به دنبال مذاکره با غربی ها بر پایه اقتدار و عزت است

خبرگزاری ایرنا :

یوسف داودی شامگاه شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با بیان اینکه تلاش تیم مذاکره کننده هست ای در راستای رفع تحریم ها و اجرای مفاد برجام است، گفت: برجام یکی از قراردادهای بین المللی بود که امریکا و غربی ها برخلاف تعهدات بین المللی خود به آن پشت کردند و در حالی که ایران به تعهدات خود پایبند بود اما طرف مقابل به گونه ای دیگر رفتار کرد.

وی ادامه داد: روند مذاکرات هسته ای در دولت گذشته روند طولانی داشت و به دلیل عدم اثرات در زندگی مردم، بیشتر جنبه عوام فریبی به خود گرفته بود اما این روند در تیم مذاکره کننده هسته ای دولت سیزدهم تغییرات زیادی کرده است و این تیم به دنبال مذاکره با غربی ها بر پایه اقتدار و با عزت است.

داودی خاطر نشان کرد: یقینا هر چقدر که مذاکرات با صلابت و اقتدار باشد و تیم مذاکره کننده هسته ای ایران بر مواضع دفاع از حقوق ملت ایران بر پایه رفع تحریم ها پافشاری کند، اثرات آن را در کشور خواهیم دید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مذاکرات عوام فریبانه کشور را دچار خسارت می کند، افزود: فرسایشی و عوام فریبانه شدن مذاکرات هیچ سودی برای کشورمان نخواهد داشت و می تواند روند اثرگذاری تحریم ها را بر کشور دو چندان کند و به همین دلیل اگر قرار است که مذاکره ای با صلابت صورت بگیرد، باید روند ادامه داشته باشد و اگر دچار ضعف شد، مذاکره هیچ سودی نخواهد داشت.

وی اعتماد بی مورد به غربی ها را بی اساس دانست و تصریح کرد: در مذاکرات هسته ای بر خلاف گذشته، باید ضمانت های اجرایی قوی از طرف مقابل گرفته شود تا به همین راحتی نتوانند اجرای تعهداتشان را متوقف کنند و در این مسیر، بهره گیری از نظرات دلسوزان و صاحب نظران انقلابی می تواند برای تیم مذاکره کننده هسته ای ایران مفید باشد.

تیم مذاکره کننده به دنبال مذاکره با غربی ها بر پایه اقتدار و عزت است