رییس جمهوری فرا رسیدن روز ملی قزاقستان را تبریک گفت

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رییسی  در این پیام  خطاب به قاسم ژومارت توکایف رییس جمهوری قزاقستان تاکید کرد: با کمال مسرت فرا رسیدن سی‌امین سالگرد استقلال جمهوری قزاقستان را به جناب‌عالی و مردم کشورتان صمیمانه تبریک می‌گویم.

رئیسی اظهار داشت: جمهوری قزاقستان در طول سی سال پس از استقلال، گام‌های مهمی را در مسیر پیشرفت و توسعه همه جانبه و تأمین رفاه و امنیت شهروندان خود برداشته است. ابتکارات جمهوری قزاقستان در سه دهه گذشته در چارچوب ساختارهای منطقه‌ای و بین‌المللی بویژه سازمان همکاری شانگهای، سازمان همکاری اسلامی، اکو و سیکا، بیانگر اهتمام و توجه مقامات کشور شما به تحولات جهانی است.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان همواره در جهت ارتقاء سطح همکاری‌ها در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و در راستای منافع متقابل، تلاش‌های بی‌وقفه‌ای داشته‌اند که البته با توجه به ظرفیت‌های عظیم دو کشور دوست و برادر، از نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد. امیدوارم با بهره‌برداری فعالانه از توانمندی‌های موجود بتوانیم شاهد دستاوردهای بیشتری در مسیر گسترش و تعمیق تعاملات دو جانبه و چندجانبه باشیم.

رییس جمهوری در این پیام تصریح کرد: از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و سعادت و بهروزی ملت شریف جمهوری قزاقستان را مسألت دارم.

رییس جمهوری فرا رسیدن روز ملی قزاقستان را تبریک گفت