طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی نیازمند بررسی بیشتر است

خبرگزاری ایرنا :

«غلامرضا نوری قزلجه» در گفت گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به نامه رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح حمایت از فضای مجازی برای تخصیص زمان بیشتر بررسی آن اظهار کرد: با این نامه مرکز پژوهش‌های مجلس باید فرصت چند ماهه‌ای برای اصلاحات بیشتر به این مرکز داده شود.

عضو کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی، اضافه کرد: اگر اصرار بر تصویب متن فعلی باشد، اعضای کمیسیون بر اشکالات کارشناسی تامل بیشتری خواهند داشت و این متن دوباره پذیرفته نمی‌شود. زیرا طرح نیازمند اصلاحات اساسی و بنیانی است و اصلاح جزیی درباره آن مطرح نیست.

نوری با بیان اینکه باید وقت بیشتری در اختیار مرکز پژوهش‌ها قرار داده شود تا بر روی این طرح کار کند، گفت: اشکالات این طرح را بارها در رسانه‌ها مطرح کردیم و با این حال هنوز برخی از ایرادات آن پوشیده مانده است.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:همه کشورهای دنیا قوانین خوبی برای فضای مجازی براساس فرهنگ و مقتضیات خود دارند ما هم می‌توانیم در این زمینه قوانین مفید به حال جامعه داشته باشیم.

عضو کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی اضافه کرد: در حوزه فضای مجازی نیازمند قانون هستیم با این حال اگر بخواهیم قانونی خوبی تصویب کنیم باید بر روی این طرح بیشتر کار شود.

به گفته نوری، با شاکله و چارچوبی که برای این طرح ریخته شده ، این طرح عملا به بن‌بست رسیده است.

طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی نیازمند بررسی بیشتر است