صرفه جویی ۲۳۵ میلیون یورویی ارزی از طریق بومی سازی فناوری در پارک پردیس

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، مهدی صفاری نیا در مراسم افتتاحیه چهارمین نشست سرمایه‌گذاری فناوری TIM ۲۰۲۲، با اشاره به ظرفیت بالای تبادل دانش در پارک فناوری پردیس افزود: ما در پارک فناوری پردیس با وجود بیش از ۴۰۰ شرکت و ۶۰۰۰ عضو و نیروی جوان و متخصص در حوزه های مختلف فناوری، این آمادگی را داریم که دانش موجود در این مجموعه را با شرکت ها و کشورهای عضو این پیمان به اشتراک بگذاریم.

رئیس پارک فناوری پردیس ادامه داد: با تلاش جوانان متخصص پارک فناوری پردیس، شرکت های عضو در سال های اخیر توانسته اند مبالغ فراوانی صرفه جویی ارزی برای کشور از طریق بومی سازی فناوری داشته باشند. به گونه ای که این شرکت ها در سال ۹۸ بیش از ۸۸ میلیون یورو و در سال ۹۹ بیش از ۲۳۵ میلیون یورو صرفه جویی ارزی داشته اند.

صفاری نیا خاطر نشان کرد: حدود ۲۶۰ هزار مترمربع از فضای پارک با سرمایه گذاری مستقیم بخش خصوصی ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است و ۲۰۰هزار متر مربع دیگر نیز در حال ساخت و بهره برداری است.

در این نشست همچنین میلاد صدرخانلو، دبیر نشست سرمایه‌گذاری تیم ۲۰۲۲ نیز گفت: این رویداد با حضور ۶۱ استارت‌آپ و شرکت سرمایه‌پذیر ایرانی و خارجی و بیش از ۱۰۰ سرمایه گذار خارجی و ۲۸ سرمایه گذار ایرانی در حال برگزاری است.

وی افزود: امروز ۱۱ قرارداد همکاری با ارزش بیش از ۱۰ میلیون دلار بین سرمایه گذاران و سرمایه پذیران داخلی و خارجی امضا خواهد شد.

دبیر نشست سرمایه گذاری تیم ۲۰۲۲ اضافه کرد: ارائه فرصت های سرمایه گذاری استارت آپ های ایرانی و خارجی، سخنرانی نمایندگان کشورهای عضو گروه D۸، برگزاری تاک شوهای تخصصی در حوزه سرمایه گذاری فناوری، اجرای پنل های گفتگو محور با حضور نمایندگان استارت آپ ها و سرمایه گذاران و رونمایی از پوستر برگزاری نشست سرمایه گذاری TIM ۲۰۲۳ از دیگر برنامه های نخستین روز برگزاری نشست TIM۲۰۲۲ خواهد بود. 

به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، TIM یک رویداد بزرگ و بین‌المللی است که با هدف بالا بردن سطح کسب‌وکارهای فناورانه در هشت کشور اسلامی در حال توسعه عضو سازمان دی هشت شامل کشورهای مصر، نیجریه، ترکیه، ایران، پاکستان، مالزی، اندونزی و بنگلادش و هم افزایی بین سرمایه گذاران و سرمایه پذیران این حوزه برگزار می‌شود.

افتتاحیه این رویداد با حضور نمایندگانی از کشورهای عضو سازمان D-۸ ، سرمایه‌گذاران، شرکت ها و استارت آپ های فعال در حوزه فناوری، از امروز دوشنبه ۲ اسفند در پارک فناوری پردیس برگزار شد و تا فردا سه شنبه ۳ اسفند ادامه خواهد داشت.

صرفه جویی ۲۳۵ میلیون یورویی ارزی از طریق بومی سازی فناوری در پارک پردیس