یادی از یک شهید دانشجو

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، کاوه ذاکری از رزمندگان تخریب‌چی دوران هشت سال دفاع مقدس درباره دانشجوی شهید اصغر کاظمی روایت می‌کند: پیش از عملیات سیدالشهدا(ع) داشتیم با بچه‌ها خوابیدن روی سیم خاردار را  تمرین می‌کردیم. البته این خوابیدن روی سیم خاردار جزو برنامه‌های آموزشی نبود  اما، یک تعداد از بچه‌ها که جسارت و روحیه بالای ایثارگری داشتند به صورت داوطلب از این کارها می‌کردند.

یک میدان مین آموزشی زده بودیم و سه تا توپ سیم خاردار توپی هم مقابلش کشیده بودیم به طوریکه دوتا توپ سیم خاردار زیر بود و یه توپ سیم خاردار رویش قرار گرفته بود. تقریبا ارتفاع سیم خاردار تا بالای سینه آمده بود. تعدادی از بچه‌ها قبل از شهید کاظمی با احتیاط روی سیم خاردار خوابیدند و از طرفی هم مواظب بودند آسیب نبینند. تا اینکه نوبت به او رسید . انگار نه انگار که حرکتش یک کار آموزشی و تمرین است. مثل یک شناگری که داخل آب شیرجه می‌زند خودش را پرت کرد روی سیم خاردارها و با همه طول و عرض بدنش سیم خاردارها رو جمع کرد و به بقیه بچه ها گفت: حالا بیایید از روی من رد بشید.

این کار  همه را حیرت زده کرد. کاظمی چند روز بعد و در شب عملیات سیدالشهداء علیه السلام  به عنوان تخریبچی برای باز کردن معبر به یکی از گردان‌های لشگر۱۰ سیدالشهداء علیه السلام مأمور شد و در شب عملیات بعد از اینکه معبر باز شد برای گذشتن از  سیم خاردار انتهای  میدان مین یک بار دیگر سینه‌اش با سیم خاردار دشمن آشنا شد. رزمنده ها از  سیم خاردار گذشتند اما اصغر کاظمی روز ۱۳ اردیبهشت سال ۶۵ در فکه  به شهادت رسید و پس از یک ماه پیکرش در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

یادی از یک شهید دانشجو