پیام تبریک رئیس رسانه ملی به علی رضوانی خبرنگار ۲۰:۳۰

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی رسانه ملی، پارلمان انگلیس در آخرین اقدام مستکبرانه خود، علی رضوانی خبرنگار جوان رسانه ملی را در لیست تحریم خود قرار داده است.
کریس برایانت از اعضای این پارلمان با طرح اتهاماتی علیه خبرنگار بخش خبری ۲۰:۳۰ تلویزیون ایران برخلاف اصول و قواعد جهانی آزادی مطبوعات، نام رضوانی را در لیست تحریم پیشنهادی خود گذاشته و خواستار ممنوعیت سفر و مسدود کردن دارایی‌های او در این کشور شده است.
این در حالی است که رضوانی هیچگونه دارایی در انگلیس ندارد و این اقدام نمایشی پارلمان انگلیس نشان از عصبانیت این کشور از اقدامات متعهدانه خبرنگار پرتلاش خبر ۲۰:۳۰ دارد.
پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما در واکنش به این اقدام ضد حقوق بشری پارلمان انگلیس خطاب به علی رضوانی متنی را منتشر نموده است که در ادامه می خوانید:

«همکار عزیز علی رضوانی!

از اینکه جهد و شجاعت رسانه‌ای ات دولت متکبر انگلستان را عصبانی و سرگردان کرده به تو تبریک میگویم. اینکه حکومتی سلطنتی که خود کارنامه اش در قرون گذشته مالامال از نقض حقوق بشر است یک خبرنگار را تحریم کند، یعنی اینکه بیش از آنچه تصور می‌شد به یک فرتوت سیاسی تبدیل شده است.
تاریخ و کشور ما جنایت سلطنت انگلیس را در دوران اشغال ایران در جنگ جهانی فراموش نمی‌کند و صدها هزار زن و مرد و کودک ایرانی جان باخته بخاطر قحطی بزرگی که عامل آن ارتش اشغالگر انگلیس بود همچنان کابوس حاکمان لندن خواهند بود.
لیست اقدامات ضد حقوق بشر حکومت سلطنتی انگلیس البته خیلی طولانی است. پدران ما نقش انگلیس را در کودتای ۲۸ مرداد دیده‌اند و نسل فعلی ما هم حمایت بی قید و شرط لندن از صدام جنایتکار را. امروز هم ما نقش کلیدی لندن را در تحریم‌های غیر انسانی مردم ایران تا هم اکنون لمس کرده‌ایم. این سمبل نقض حقوق بشر وقتی یک خبرنگار را تحریم می‌کند یعنی باید به حال حقوق بشر در دنیا گریست.  موفق باشی.»

گفتنی است انگلیس در سال های گذشته به مقر راه اندازی و حمایت از شبکه‌های معاند فارسی زبان تبدیل شده است. شبکه‌هایی که همواره در دشمنی با ملت ایران از هیچ اقدامی فروگذاری نکرده و بارها در جهت آشوب و برهم ریختن امنیت کشور اقدام کرده اند.
این شبکه‌ها همچنین نقش بازوی رسانه ای فشارهای اقتصادی به مردم ایران را بر عهده گرفته و بارها در برنامه‌های خود خواستار تشدید تحریم ها و فشارهای اقتصادی بر ملت ایران شده اند.

پیام تبریک رئیس رسانه ملی به علی رضوانی خبرنگار ۲۰:۳۰