شروع ناامیدکننده فیلم جدید اسپیلبرگ در گیشه  

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ورایتی، فیلم داستان وست ساید به کارگردانی استیون اسپیلبرگ که اقتباسی مدرن از نمایشنامه عاشقانه رومئو و ژولیت نوشته ویلیام شکسپیر است، در سه روز اول اکران تنها ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروش کرد و اگرچه پرفروش‌ترین فیلم این آخر هفته شد اما دیزنی و استودیو قرن بیستم را که ۱۰۰ میلیون دلار برای ساخت این فیلم هزینه کرده‌اند، حسابی نگران کرد.

ممکن است فیلم جدید اسپیلبرگ در فاصله بین جشن کریسمس و آغاز سال نوی میلادی تماشاگران بیشتری را به خود جلب کند اما به هر روی فروش ۱۰ میلیون دلاری برای یکی از تحسین‌شده‌ترین فیلم‌های سال که فقط هم در سینماها اکران شده، شروع چندان خوبی نیست.

اگرچه در دوران شیوع کرونا همه فیلم‌های موزیکال جدید در جلب تماشاچی مشکل داشتند اما این که داستان وست ساید که یکی از محبوبترین داستان‌ها در تاریخ تئاتر موزیکال است و به کارگردانی یکی از موفق‌ترین کارگردانان هالیوودی ساخته شده، از موزیکال در ارتفاعات (In the Heights) هم شروع کم فروغ‌تری داشته هم برای سینماداران و هم برای استودیوهای شناخته شده نگران‌کننده است.  

داستان وست ساید دومین اقتباس بلند از یک تئاتر موزیکال است که در سال ۱۹۵۷ در برادوی به روی صحنه رفت. فیلمنامه این فیلم را تونی کوشنر نوشته و نقش‌های اصلی آن را انسل الگورت و ریچل زگلر بازی می‌کنند.

دیوید ای. گراس، مدیر موسسه مشاوره فرنچایز اینترتیمنت ریسرچ، درباره آینده فیلم جدید اسپیلبرگ در گیشه می‌گوید: اگر داستان وست ساید بخواهد به سوددهی برسد باید هم در سینماهای داخل آمریکا هم در بازارهای بین‌المللی با مخاطبان ارتباط برقرار کند.

این فیلم تاکنون در ۳۷ بازار بین‌المللی تنها ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار فروش کرده که مجموع فروش آن در جهان را به ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار می‌رساند.

نگاهی به پرفروش‌ترین‌ فیلم‌های این آخر هفته در آمریکا

انیمیشن افسون پس از آن که دو هفته متوالی در صدر فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌ها بود، این هفته با ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار فروش از ۳ هزار و ۷۵۰ سینما، در رتبه دوم این فهرست قرار گرفت. این انیمیشن تاکنون در مجموع ۱۵۰ میلیون دلار در گیشه جهانی فروش کرده است.

شکارچیان روح: افترلایف یکی دیگر از گزینه‌های محبوب تماشاچیان آمریکایی بود. این فیلم کمدی و علمی-تخیلی در چهارمین هفته اکران با ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروش سومین فیلم پرفروش این هفته در گیشه آمریکا شد و دو فیلم خاندان گوچی (۴ میلیون دلار فروش) و جاودانه‌ها (۳ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروش) به ترتیب در جایگاه چهارم و پنجم این فهرست ایستادند.   

https://dailybulletin.ir/13/12/2021/%d8%b4%d8%b1%d9%88%d8%b9-%d9%86%d8%a7%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%af%da%a9%d9%86%d9%86%d8%af%d9%87-%d9%81%db%8c%d9%84%d9%85-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%a7%d8%b3%d9%be%db%8c%d9%84%d8%a8%d8%b1%da%af-%d8%af/