مراسم بزرگداشت مرحوم سعید ارباب شیرانی برگزار می‌شود

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مراسم بزرگداشت مرحوم سعید ارباب شیرانی مولف و مترجم برجسته معاصر را دوشنبه ۲۹ آذرماه در فضای مجازی برگزار می کند.

در این برنامه که از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ برگزار خواهد شد حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، مجدالدین کیوانی عضو شورای عالی بنیاد دائره المعارف بزرگ اسلامی، رضا نیلی پور استاد بازنشسته دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، ابوالفضل حری استادیار زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه اراک، هلن اولیائی نیا استاد بازنشسته دانشگاه اصفهان و امید علی شهنی کرم زاده عضو هیأت علمی دانشگاه جندی شاپور به ایراد سخن خواهند پرداخت.

مرحوم سعید ارباب شیرانی مترجم کتاب مشهورِ ۸ جلدی «تاریخ نقد جدید» رنه ولک در سال ۱۳۱۶ شمسی در اصفهان به دنیا آمد. این استاد فقید پس از دریافت مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران، در سال ۱۳۴۰ شمسی برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و موفق به اخذ درجه فوق لیسانس و دکترای ادبیات تطبیقی از دانشگاه پرینستن شد. وی بعد از پیروزی انقلاب به تدریس «نقد ادبی» در دانشگاه علامه‌طباطبایی پرداخت و همزمان به ترجمه و تالیف برخی آثار مهم در زمینه نقد ادبی روی آورد.

جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۷۵ به ترجمه کتاب «تاریخ نقد جدید» تعلق گرفت.

علاقه مندان می توانند برای شرکت در این رویداد علمی و فرهنگی به آدرس های زیر مراجعه نمایند:

https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher۲

https://www.aparat.com/mafakherefarhangi

https://t.me/anjomanasarmafakher

مراسم بزرگداشت مرحوم سعید ارباب شیرانی برگزار می‌شود