آمادگی یک مؤسسه نیجریه‌ای برای توسعه همکاری‌های قرآنی با ایران

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عمر قربا ابراهیم، رئیس مؤسسه قرآنی الاحفاد ایالت گومبه نیجریه ضمن حضور در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در نیجریه با مجید کامرانی، رایزن فرهنگی کشورمان دیدار و در خصوص گسترش همکاری‌های دینی و قرآنی بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

کامرانی در سخنانی، قرآن کریم را به عنوان فصل مشترک و رُکن اصلی و ثابت همه مذاهب اسلامی دانست و دیپلماسی قرانی را بستر ساز هرگونه فعالیت‌ها و گفتگوی مشترک مطرح کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان آمادگی این نمایندگی فرهنگی برای انجام فعالیت‌های مشترک در امر توسعه فرهنگ قرآنی و اهل بیت(ع) را اعلام کرد.

وی خواستار حضور شخصیت‌های قرآنی، قاریان و حافظان قرآن کریم مؤسسه قرآنی الاحفاد ایالت گومبه نیجریه در همایش‌ها، جشنواره‌ها و مسابقات بین‌المللی در ایران شد.

عمر قربا ابراهیم نیز در این دیدار، گزارشی از فعالیت این مرکز قرآنی، زمینه‌ها و ظرفیت‌های این مرکز برای انجام فعالیت‌های مشترک ارایه داد.

وی حضور دو تن از قاریان و حافظان قرآن کریم مؤسسه قرآنی الاحفاد ایالت گومبه نیجریه در سی‌وهشتمین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در سال جاری را از نمونه‌های بارز همکاری این مرکز قرآنی با رایزنی فرهنگی کشورمان در ابوجا دانست.

آمادگی یک مؤسسه نیجریه‌ای برای توسعه همکاری‌های قرآنی با ایران