انتصابات در کتابخانه ملی و نهاد کتابخانه‌ها

خبرگزاری مهر:

خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ و اندیشه: گزارش مرور اخبار مهم و برگزیده حوزه کتاب و نشر در اولین‌هفته زمستان ۱۴۰۰ دربرگیرنده ۹ خبر از رویدادهای داخلی است. این گزارش اخباری از نهادکتابخانه‌های عمومی کشور، سازمان اسناد و کتابخانه ملی، نمایشگاه مجازی کتاب تهران، جشنواره داستان کوتاهِ خرمشهر، جایزه ادبی کیش و رویداد ادبی بیست و پنج را شامل می‌شود.

در ادامه مشروح این گزارش کوتاه را می‌خوانیم؛

برگزاری نشست وزیر ارشاد و هیات امنای نهاد کتابخانه‌ها

نشست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعضای هیات امنای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مهدی رمضانی سرپرست این نهاد این هفته برگزار شد.

آغاز ثبت‌نام بخش بین‌الملل نمایشگاه مجازی کتاب تهران

موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران روز دوشنبه ۶ دی از ناشران، مؤسسات فرهنگی، نهادها، انجمن‌ها و تشکل‌های نشر واجد شرایط دعوت کرد برای حضور در بخش بین‌الملل «دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران» ثبت‌نام کنند. در این خبر از متقاضیان واجد شرایط دعوت شد از تاریخ ۶ تا ۱۷ دی ماه ۱۴۰۰ نسبت به اطلاع از نحوه ثبت نام و بارگذاری کتاب اقدام کنند.

انتصاب معاونت توسعه و منابع و سرپرست روابط‌عمومی کتابخانه ملی

علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی روز دوشنبه این هفته در احکامی هوتن والی‌نژاد را به سرپرستی معاونت توسعه و منابع و محمدهادی ناصری طاهری را به سرپرستی اداره کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل منصوب کرد.

انتصاب دبیر کارگروه تحول کتابخانه ملی

مختارپور همچنین روز یکشنبه، مهرداد باقری را به‌عنوان دبیر کارگروه تحول این سازمان منصوب کرده بود.

انتصاب سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی تهران

مراسم تکریم مدیرکل و معارفه سرپرست کتابخانه های عمومی استان تهران، روز شنبه این هفته با حضور مهدی رمضانی سرپرست نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، امیرحسین آزادی وفا مدیرکل امور مجلس و استان‌ها، هادی امیری مدیرکل امور عمرانی، هادی آشتیانی مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی، علیرضا زند وکیلی سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، محمدهادی ناصری مدیرکل سابق کتابخانه‌های عمومی استان تهران و معاونین، روسای ادارات شهرستان‌ها در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

انتشار فراخوان جشنواره داستان‌کوتاه «داستان خرمشهر»

فراخوان جشنواره داستان‌کوتاه «داستان خرمشهر» این هفته توسط دبیرخانه این جشنواره منتشر شد. این جشنواره، یازدهمین دوره جشنواره یوسف است که به مناسبت چهلمین سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار می‌شود و اختتامیه آن سوم خرداد ۱۴۰۱ در شهر خرمشهر برگزار می‌شود.

برگزاری مراسم نکوداشت رودکی

آیین نکوداشت رودکی پدر شعر فارسی و رونمایی از سه کتاب «رودکی‌وار» مقالاتی در شعر و اندیشه رودکی زیرنظر محمدجعفر یاحقی، مجموعه مقالات «رودکی» به سرپرستی نادر کریمیان سردشتی و چهار جلد نخست «گنجینه نت‌نوشت‌های رودکی» به‌کوشش کیاوش صاحب‌نسق روز شنبه ۴ دی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجموعه رودکی برگزار شد.

برگزاری اختتامیه دومین جایزه ادبی کیش

مراسم اختتامیه دومین‌جایزه ادبی کیش داستان کوتاه جنوب، روز پنجشنبه ۹ دی در سالن ابن‌سینای مرکز همایش‌های بین‌المللی در جزیره کیش برگزار شد.

آغاز به‌کار رویداد ادبی داستان بیست‌وپنج

رویداد ادبی داستان بیست‌وپنج برای معرفی و گزینش بهترین آثار داستانی فارسی، این هفته آغاز به کار کرد. این رویداد که برای معرفی و گزینش بهترین آثار داستانی فارسی در بیست و پنج سال اخیر طراحی شده، از اول دی ماه آغاز به کار کرده و داوری مردمی آن نیز از روز ۲۱ دی ماه برگزار خواهد شد.

انتصابات در کتابخانه ملی و نهاد کتابخانه‌ها