تجربه و امکانات لازم برای میزبانی جام تختی را داریم

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، طبق چرخه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی از سوی فدراسیون کشتی، مسابقات جام جهان پهلوان تختی به عنوان یکی از مراحل انتخابی تیم ملی برای حضور در بازی‌های آسیایی و جهانی ۲۰۲۲ خواهد بود.

بر همین اساس جمشید خیرآبادی رئیس هیأت کشتی استان کردستان در حاشیه فینال لیگ برتر کشتی فرنگی در خصوص درخواست میزبانی جام تختی در گفتگو با مهر اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی فدراسیون کشتی قرار است مسابقات جام جهان پهلوان تختی امسال در دهه اول اسفندماه برگزار شود و بر همین اساس درخواست خود را برای میزبانی این مسابقات به فدراسیون کشتی ارائه کردیم.

وی تصریح کرد: در نظر داریم مسابقات را سالن ۶ هزار نفری مجموعه ۲۲ گولان سنندج برگزار کنیم و به همین منظور نیز برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر رقابت‌های جام تختی با مسئولان استان هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.

سرمربی سابق تیم کشتی فرنگی امید خاطرنشان کرد: استان کردستان در چند سال اخیر با کسب میزبانی مسابقات کشوری و بین المللی گام بزرگی را در راستای اعتلای ورزش برداشته و این بار هم قصد داریم با برگزاری جام جهان پهلوان تختی این روند را به اوج برسانیم.

خیرآبادی درباره رقابت‌های لیگ برتر کشتی فرنگی نیز گفت: شاهد مسابقات خوب و جذابی بودیم. برخی از قهرمانان مسابقات جهانی نروژ در این رقابت‌ها شکست خوردند و مثل گذشته نبود که قهرمان لیگ از پیش تعیین شده باشد.

تجربه و امکانات لازم برای میزبانی جام تختی را داریم