بازی با سپاهان بهترین محک برای استقلال است/ مساوی به درد نمی‌خورد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال تهران در هفته دهم رقابتهای لیگ برتر طی دیدار مهم و تا حدود زیادی سرنوشت ساز به مصاف سپاهان می‌رود. دو تیم در حالی به مصاف هم می‌روند که با ۱۹ و ۱۷ امتیاز در رده‌های دوم و چهارم جدول قرار دارند.

پیمان صاحب جمعی پیشکسوت آبی پوشان در خصوص این بازی به خبرنگار مهر گفت: هر دو تیم در کورس قهرمانی قرار دارند و لذا نتیجه مساوی به درد هیچیک از آنها نمی‌خورد. این موضوع هم برای چنین دیداری می‌تواند حکم شمشیر دو لبه را داشته باشد. ممکن است از سویی باعث شود احتیاط در اولویت کادر فنی دو تیم قرار گیرد و یا ممکن است هر دو تیم برای کسب امتیازات کامل بازی جسورانه‌ای به نمایش بگذارند.

وی اضافه کرد: بدیهی است که فوتبال دوستان و هواداران خواهان حالت دوم هستند و بیشتر می‌پسندند که شاهد بازی تهاجمی و پر گل از سوی دو تیم باشند.

پیشکسوت آبی پوشان بیان داشت: شاگردان مجیدی بعد از ۵ تساوی به یک پیروزی خوب و با ارزش مقابل پیکان دست یافتند که بعد از آن مطرح شد پیکان نمی‌توانست حریف قدرتمندی باشد و این حرف و سخن‌ها تا حدودی این پیروزی را لوث کرد. دیدار با سپاهان بهترین فرصت برای مجیدی و تیمش هست که محکی جدی بخورند و با ارائه یک بازی خوب و کسب پیروزی، ظرفیت‌های شان را به نمایش گذاشته و انتقادها را از بین ببرند.

صاحب جمعی در خصوص نقاط ضعف و قوت آبی پوشان در این فصل اظهار داشت: همانطور که آمار هم نشان می‌دهد استقلال در بحث ساختار دفاعی عملکرد موفقی داشته است. خوردن تنها ۲ گل در ۹ بازی اتفاق خوبی برای این تیم است. اما در مقابل خلاقیت و سازندگی در خط میانی و تمام کنندگی در خط حمله تبدیل به نقطه ضعف شده است. این را هم آمار نشان می‌دهد؛ چون زدن ۹ گل در ۹ بازی (یک گل به ازای هر بازی) برای تیمی که مدعی قهرمانی است آمار خوبی به حساب نمی‌آید. مجیدی باید تلاش کند ضمن اینکه تمرکز تیمی‌اش از روی ساختار دفاعی بر هم نخورد، ساختار تهاجمی تیمش را هم ترمیم و تقویت کند.

کارشناس فوتبال در خصوص خارجی‌های این فصل آبی پوشان گفت: اگر بخواهیم این خارجی‌ها را با خارجی‌های قبلی مقایسه کنیم، بدیهی است که کیفیت دیاباته و میلیچ از ژستد و یامگا بالاتر بود. وقتی بازیکن خارجی به تیمی مثل استقلال می‌آید از آنها انتظار بالایی می‌رود.

وی تصریح کرد: البته این را اضافه کنم که یامگا و ژستد بازیکنان خوبی هستند، اما برای استخدام بازیکن خارجی در استقلال باید به سراغ بازیکنانی به مراتب با کیفیت تر رفت. مگر آنکه آنها از این به بعد بتوانند خودی نشان داده و ثابت کنند انتخاب باشگاه درست بوده است.

بازی با سپاهان بهترین محک برای استقلال است/ مساوی به درد نمی‌خورد