پیمان فخری: اعزام ۲۶ رشته به بازی‎‌های آسیایی قطعی است

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، پیمان فخری صبح امروز چهارشنبه در نشست خبری تشریح وضعیت کاروان ورزش ایران برای حضور در بازیهای آسیایی سال آینده، با یادآوری اینکه نوزدهمین‌ دوره بازی های آسیایی شهریورماه سال آینده در هانگژو برگزار می شود، گفت: ایران تاکنون در ۱۸ دوره این بازی ها شرکت داشته و در یک دوره غایب بوده است.

سرپرست کاروان ایران خاطرنشان‌کرد: پیش بینی می شود که بیش از ۱۰ هزار ورزشکار در ۵۲ رسته این دوره بازی ها شرکت کنند، برای اولین بار استرالیا و نیوزلند به عنوان مهمان در این دوره بازی ها شرکت دارند ‌اما مدال و رده آنها افتخاری خواهد بود.

وی با اشاره به شرایط جوی هانگژو و اینکه به دلیل گرمای زیاد این شهر، شهریورماه به عنوان زمان بازی ها مشخص شده است، خاطرنشان کرد: اینکه مانند المپیک توکیو زمان برگزاری برخی رویدادها به خاطر همین گرما جابه کا شود، دور از ذهن نیست.

سرپرست کاروان ورزش ایران در ادامه شرایط جغرافیایی هانگژو را تشریح کرد و گلت: این دوره بازی ها ۵ دهکده برای دارد ‌و این‌یکی از نقاط ضعف بازی هاست، البته در بیشتر رشته هایی که در این دهکده ها رقابت های شان برگزار می شود، ایران‌ نماینده ای ندارد.

وی با اشاره به اینکه ۶ رشته جدید به این‌ دوره بازی ها اضافه شده و ۵ رشته هم حذف شده است، تصریح کرد: شطرنج و بازی های الکترونیکی رشته های جدیدی هستند که می توانیم‌ در آنها موفق باشیم. همچنین طبق بررسی اولیه در دوومیدانی و شنا هر ۴۵ کشور آسیایی نماینده دارند.

فخری با بیان اینکه تاکنون اعزام نماینده در ۲۶ رشته قطعی شده است، گفت: رشته هایی که شانس قطعی مدال و شانس احتمالی کسب مدال هستند قطعا اعزام‌ می شوند.

به گفته وی بدمینتون، اسکواش، تنیس، والیبال بانوان، هندبال بانوان، بسکتبال سه به سه بانوان و ورزش سه گانه رشته هایی هستند که اعزام ورزشکاران آنها در حال بررسی است.

به گفته وی بدمینتون، اسکواش، تنیس، والیبال بانوان، هندبال بانوان، بسکتبال سه به سه بانوان و ورزش سه گانه رشته هایی هستند که اعزام ورزشکاران آنها در حال بررسی است.

رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی تاکید کرد شنبه آینده در نشست ستاد عالی بازی های آسیایی در مورد این رشته ها تصمیم گیری می شد.

فخری گزارشی از بررسی وضعیت رشته ها در نشست هماهنگی با مسئولان آنها ارائه کرد و گفت که ثبت نام اولیه ورزشکاران انجام شده است، پایان هفته جاری آخرین زمان اعلام ورزشکاران است.

وی گفت: مکاتبات لازم برای با برخی نهادها شروع کرده این تا در صورت امکان از کمک های آنها بهره ببریم، از جمله اینکه برای چگونگی اعزام کاروان برنامه هایی داریم که در قالب این مکاتبات پیگیر آنها هستیم.

سرپرست کاروان ورزش ایران با تاکید بر لزوم‌ تست آمادگی جسمانی از ورزشکاران طی چهار مرحله بر پیگیری موضوع روانشناسی آنها در قالب کارگروه های ویژه تاکید کرد.

فخری با بیان اینکه والیبال و کشتی رشته های هستند که پیش از بازی های آسیایی درگیر مسابقات جهانی هستند، خاطرنشان کرد: در نشستی که با مسئولان این دو رشته داشته ایم این موضوع مطرح و بررسی شده است، خوشبختانه توافق شده که هر دو رشته با تیم اصلی خود در بازی های آسیایی شرکت می کنند.

سرپرست کاروان ایران در مورد پاداش ورزشکاران مدال آور در بازی های آسیایی گفت که این موضوع در ستاد عالی مطرح و تصمیم گیری می شود.

فخری در مورد تیم فوتبال امید و وضعیت قرارداد مهدی مهدوی کیا گفت: با فدراسیون فوتبال تماس داشتیم تا در مورد این تیم و قرارداد مهدوی کیا صحبت داشته باشیم، آن زمان مهدوی کیا ایران نبود و به همین دلیل به نتیجه نرسیدیم، قطعا این موضوع را پیگیری می کنیم.

پیمان فخری: اعزام ۲۶ رشته به بازی‎‌های آسیایی قطعی است