عذرخواهی رئیس قایقرانی آسیا از ایران/میزبان پاروزنان آسیا می شویم

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم رونمایی و باز کردن درب کانتینرهای حاوی ۳۴ فروند قایق روئینگ امروز چهارشنبه ۸ دی ماه با حضور رئیس فدراسیون قایقرانی، ورزشکاران و مربیان این رشته انجام و این قایق‌ها در انبارهای فدراسیون پهلو گرفت. در حاشیه این مراسم وحید مرادی نایب رئیس کنفدراسیون قایقرانی آسیا نیز حضور داشت و در جمع خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ داد.

وحید مرادی نایب رئیس کنفدراسیون قایقرانی آسیا پیرامون خرید این قایق‌ها و ورودشان پس از چهار سال به کشورمان گفت: چهار سال قبل در حاشیه سفر من و آقای امینی به کشور چین مذاکراتی با کشور سازنده این قایق‌ها داشتیم و مقدمات خرید آنها فراهم شد. در آن زمان قرار شد مبلغی پرداخت شود و مابقی پول قایق‌ها در دو سه نوبت به آنها حواله گردد. بعد از آن آقای سهرابیان رئیس فدراسیون شد و تلاش کرد تا این قایق‌ها به ایران وارد شوند اما مقررات داخلی و موانع و مشکلات مانع از تحویل به موقع آنها شد.

نایب رئیس کنفدراسیون قایقرانی آسیا ادامه داد: بدهی انباشته شده یک دهه قبل به گمرک از سوی فدراسیون که همگی به دلیل خرید قایق‌های قبلی بوده و مشکلات دست و پاگیر دیگری باعث شد تا این قایق‌ها پس از چهار سال تحویل فدراسیون شود و امروز هم در محل انبار فدراسیون ترخیص شدند.

مرادی بیان داشت: من از این مسئله بیش از همه برای ورزشکاران خوشحال هستم و امیدوارم این اتفاق به ارتقا سطح کیفی تمرینات و فنی آنها کمک کند.

وی در ادامه به یک اتفاق خوب برای قایقرانی کشورمان هم اشاره کرد و گفت: یک خبری که همین جا باید به آن اشاره کنم این است که ایران درخواست میزبانی کاپ یک روئینگ آسیا را داده بود و ما آن را پذیرفته‌ایم. با قطعی شدن این مسئله در اردیبهشت ماه سال آینده شاهد برگزاری مسابقات کاپ یک روئینگ آسیا در ایران و با همین قایق‌های خریداری شده خواهیم بود.

نایب رئیس کنفدراسیون قایقرانی آسیا در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص چرایی عدم حضور ایران در مسابقات قهرمانی آسیای تایلند هم گفت: در جلسه هیأت رئیسه کنفدراسیون آسیا، رئیس کنفدراسیون در همان ابتدا از ایران بابت این مسئله عذرخواهی کرد و از من خواست این مسئله را به ایران منعکس کنم. متأسفانه مسئله خارج از دست کمیته برگزاری مسابقات و کنفدراسیون قایقرانی آسیا بود. وزارت بهداشت تایلند درست در روز اول دسامبر اعلام کرد که شهروندان برخی از کشورها از جمله ایران و عراق در صورتیکه بخواهند وارد کشورشان شوند باید یک هفته قرنطینه شوند و این موضوع درست دو روز قبل از اعزام تیم مطرح و تصویب و اعلام شد.

وی خاطرنشان کرد: هزینه زیادی شده بود و بچه‌ها تلاش کرده بودند تا در این رویداد حاضر شوند اما واقعاً موضوع از دست همه خارج شد. به هر حال در زمان کرونا این اتفاقات می‌افتد و ورزشکاران ما خیلی نباید تحت تأثیر این اتفاقات قرار بگیرند و انگیزه شأن کم شود. باید با تمام توان برای بازی‌های آسیایی آماده شوند. من واقعاً شاهد بودم که فدراسیون در این مدت تمام تلاشش را کرد که تیم به مسابقات اعزام شود اما متأسفانه کمیته برگزاری مسابقات هم قادر به حل مشکل نبود.

عذرخواهی رئیس قایقرانی آسیا از ایران/میزبان پاروزنان آسیا می شویم